Διευθυντής: Άγγελος Δεληβορριάς

Αναπληρωτής Διευθυντής: Σταύρος Βλίζος

Αρχιτεκτονική: Εμμανουήλ Κορρές, Μαρία Μαγνήσαλη, Θεμιστοκλής Μπιλής

Eυρύτερη περιοχή και οδικό δίκτυο/πρόσβαση στο ιερό: Ελένη Κουρίνου, Γ. Α. Πίκουλας

Λατομεία: Γεωργία Κοκκορού-Αλευρά

Θρησκειολογικά: Γιάννης Σακελλαράκης, Αγγελική Πετροπούλου

Πρωτοελλαδική κεραμική: Δέσποινα Νίκα

Ευρήματα προϊστορικής εποχής: Καίτη Δημακοπούλου

Γεωμετρική Κεραμική: Βίκυ Βλάχου

Χάλκινα ευρήματα: Σταύρος Βλίζος

Επιγραφική: Νάσος Θέμος, Έλενα Ζαββού

Νομισματική: Βάσω Πέννα

Βυζαντινή εποχή: Αιμιλία Μπακούρου

Περιηγητές: Παρασκευάς Ματάλας

Μουσειολογικά-Ανάδειξη αρχαιολογικού χώρου: Μάρλεν Μούλιου, Σταύρος Βλίζος

GIS: Ανδρέας ΤσάτσαρηςWilliam Guthe (Princeton University)

Εφαρμογές πληροφορικής: Στέλιος Μανουσόπουλος

Φοιτητές:

2005: Μάνος Σκούφογλου (ΕΜΠ) 2007: Δαφνέ Κεσίσογλου (ΕΜΠ) 2008: Erna Müller & Sophia Nomicos (παν/μιο Münster) 2009: Erna Müller & Sophia Nomicos (παν/μιο Münster), A. Finkbeiner & K. Müller (παν/μιο Μονάχου), C. Graml (παν/μιο Χαϊδελβέργης) 2010: Κωνσταντίνα Παπαβασιλείου (Χαροκόπειο παν/μιο), Katrin Müller, Uta Paula Wenzel (παν/μιο Μονάχου), Sophia Nomicos, Anne Heselhaus (παν/μιο Münster), Marc Tietz (παν/μιο Mainz), John Tully (παν/μιο Princeton) 2011: David Biederman (παν/μιο Münster), Χρυσοβαλάντης Καναρίδης (παν/μιο Μονάχου), Νίκη Σιμιτζή (παν/μιο Ιωαννίνων) 2012: David Biederman (παν/μιο Münster), Ζωρζέτα Θεοφίλου (παν/μιο Αθηνών), Δέσποινα Νίκα και Νίκη Σιμιτζή (παν/μιο Ιωαννίνων) 2013: David Biederman (παν/μιο Münster), Nicola Nappert (παν/μιο Münster), Ζωρζέτα Θεοφίλου (παν/μιο Αθηνών), Δέσποινα Νίκα, Νίκη Μωραϊτη και Νίκη Σιμιτζή (παν/μιο Ιωαννίνων), Νεφέλη Ελένη Piree Ηλιού (παν/μιο St Andrews) 2014: Τζωρτζίνα Δασσουρά (Αριστοτέλειο παν/μιο Θεσσαλονίκης), Στέλιος Μανουσόπουλος (παν/μιο Αθηνών), Δέσποινα Νίκα, Νίκη Σιμιτζή (παν/μιο Ιωαννίνων) 2015: Adrien Delahaye (παν/μιο Caen), Αγγελική Κοσμά (Ιόνιο παν/μιο), Στέλιος Μανουσόπουλος (παν/μιο Αθηνών), Δέσποινα Νίκα (παν/μιο Ιωαννίνων), Νίκη Σιμιτζή (παν/μιο Ιωαννίνων), Ιβάν Σουσανίδης (Ιόνιο παν/μιο) 2016: Adrien Delahaye (παν/μιο Caen), Γεωργία Δελή, Στέλιος Μανουσόπουλος (παν/μιο Αθηνών), Δέσποινα Νίκα (παν/μιο Κρήτης), Julia Kretschmer (παν/μιο Χαϊδελβέργης), Τάνια Χιωτάκη, Αγγελική Κοσμά, Τζούλια Άννα Μαρία Σαραμίγιεβα, Ιβάν Σουσανίδης (Ιόνιο παν/μιο).

Συντήρηση: Εργαστήριο συντήρησης Εφορείας Αρχαιοτήτων Λακωνίας, Εργαστήριο συντήρησης Κεραμικής Μουσείου Μπενάκη


2016

2016

imgo

2015

2014

team2013

2013

team-2012

2012

team-2011

2011

team-2010

2010

team-2009

2009

team-2008

2008

team-2007

2007

team-2006

2006